już 11 września 2024 w Bielsku-Białej
Spotkanie dla branż produkcyjnej
i logistycznej w ramach BBDays4.IT
Jantar Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz firma Rekord SI pragną serdecznie Państwa zaprosić na III Industry 4.0 Day, który odbędzie się 11 września 2024 roku w ramach wydarzenia BBDays4.IT. III Industry 4.0 Day organizujemy w Bielsku-Białej w CBR Rekord, ul. Kasprowicza 5.
Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z informacjami o transformacji cyfrowej, technologii RFID, bezpieczeństwa i ochrony danych, Przemysłu 4.0 oraz networkingu. W ramach agendy przygotowaliśmy również panel dyskusyjny, który będzie forum do wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu wdrażania innowacji i rozwoju projektów w ramach Przemysłu 4.0.
Agenda spotkania
9.30-10.00 rejestracja uczestników/poranna kawa
10.00 rozpoczęcie spotkania
10.10-10.30 Transformacja cyfrowa i Przemysł 4.0 - ewolucja czy rewolucja? - Julian Malaka, KSSE
10.30-10.50 Zastosowanie RFID w praktyce. m.in. identyfikacja opakowań zbiorczych i inwentaryzacja środków trwałych - Sławomir Krzewiński, Jantar
10.50-11.10 Wsparcie procesu transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 systemem ERP - Janusz Szymura, Rekord SI
11.10-11.30 Big Data w akcji: Wizualizacja i analiza dużych zbiorów danych w dashboardach - Dariusz Wylon, Selleo
11.30-12.00 Lunch + demo room
12.00-12.20 Jak zabezpieczać najcenniejszą walutę w firmie - ochrony danych produkcyjnych (w tym systemów ERP, RFiD, CRM etc) - Paweł Mączka, Storware
12.20-12.40 Od konceptu do produktu: Jak no-code i low-code skracają cykl życia innowacji w Przemyśle 4.0- Wojciech Bachta, DA VINCI STUDIO sp. z o.o.,
12.40-13.30 Panel dyskusyjny z udziałem klientów i ekspertów
13.30-14.00 podsumowanie, zakończenie spotkania
*udział jest bezpłatny dla firm produkcyjnych i logistycznych
Liczba miejsc jest ograniczona — decyduje kolejność zgłoszeń.
Autor i redaktor merytoryczny opracowań FPPP, prelegent podczas wydarzeń konferencyjnych i medialnych dot. rozwoju przemysłu o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym organizowanych m.in. przez: FPPP, PARP, NCBiR, BGK, PNTTE, fundacje, izby, parki, centra i inne jednostki działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, współtwórca interaktywnych narzędzi wsparcia przedsiębiorców, trener, szkoleniowiec w zakresach Przemysłu 4.0 i 5.0, cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji produkcji oraz technik napędowych, nauczyciel akademicki, badacz, autor publikacji i prelegent konferencji naukowych w obszarach budowy i eksploatacji maszyn oraz inżynierii mechanicznej, autor publikacji popularnonaukowych dot. zagadnień przemysłowych, pracownik zakładów przemysłowych.
Posiada tytuł doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Opolskiej. Rozwija kompetencje techniczne związane z szeroko pojętym auto ID z ukierunkowaniem na RFID. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie projektów informatycznych, wdrożeń technologii radiowych oraz zarządzania zespołami projektowymi.
Założyciel oraz Prezes Zarządu firmy Rekord SI Sp. z o.o. z Bielska-Białej, którą prowadzi od 1989 roku. Twórca zintegrowanego systemu informatycznego RATUSZ dla administracji samorządowej oraz pakietu REKORD.ERP dla przedsiębiorstw. Z usług zarządzanej przez niego firmy korzysta ponad 300 jednostek administracji publicznej oraz ponad 200 przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Zaangażowany w działalność organizacji gospodarczych, takich jak Business Centre Club czy Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej. Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord oraz założyciel Centrum Sportu Rekord - ośrodka szkoleniowego dla piłkarzy. Futsaliści Rekordu to najbardziej utytułowana drużyna piłki halowej w kraju, która siedmiokrotnie zdobyła tytuł mistrza Polski. Zainicjował powstanie Futsal Ekstraklasy, pełniąc funkcję jej pierwszego Prezesa.
Specjalizuje się w wspieraniu liderów i firm w przekształcaniu pomysłów i MVP w skalowalne produkty SaaS, pomagając w budowaniu wysokowydajnych zespołów programistycznych oraz tworzeniu wartościowych propozycji unikalnych wartości (UVP). Dzięki współpracy z międzynarodowymi firmami i MŚP, oferuje weryfikację modeli biznesowych oraz wdrażanie dobrych praktyk zarządzania i dopasowania produktu do rynku. Klienci korzystają z nowoczesnych koncepcji zarządzania, takich jak Management 3.0, Holakracja czy Scrum, co pozwala na tworzenie organizacji, do których ludzie chcą należeć i dostarczać doskonałe produkty cyfrowe.
Przedsiębiorca i pasjonat technologii IT. Od 15 lat, jako architekt, współpracuje z największymi producentami, tj. IBM, Red Hat, Dell EMC, Nutanix, Citrix, Rubrik. Swoim doświadczeniem i wiedzą aktywnie dzieli się na licznych konferencjach, meetup’ach, webinariach. Zaangażowany w projekty OpenVirtualization.Pro, DRoVirt, The #Backupmonster Show. Propagator nowoczesnych kanałów komunikacji – LinkedIn czy Twitter. Prywatnie - szczęśliwy tata dwójki dzieci, lubiący trekking wysokogórski, biegi górskie oraz fotografię.
Doświadczony przedsiębiorca i aktywista z ponad 15-letnim stażem w branży IT. Jego działania skupiają się na wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz budowaniu silnej społeczności IT na terenie Podbeskidzia. Jako lider Fundacji Startup Podbeskidzie, wspiera rozwój lokalnych inicjatyw, łącząc przedsiębiorców i pasjonatów nowych technologii.
Doświadczony doradca biznesowy, współzałożyciel i partner w kancelarii Zwyrtek & Wspólnicy, gdzie kieruje praktyką doradztwa biznesowego. Posiada ponad 21 lat doświadczenia zawodowego, w trakcie których doradzał największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom w zakresie prawa podatkowego i celnego, transformacji cyfrowej, tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Jego ekspertyza obejmuje także wspieranie polskich firm w procesach transformacji i sukcesji.
Wywodzimy się z Jantar Sp. z o.o. firmy, która od ponad 30 lat zajmuje się wdrażaniem technologii automatycznej identyfikacji. Dziś realizujemy projekty oparte o zaawansowany sprzęt i technologie identyfikacyjne. Specjalne znaczenie ma dla nas technologia RFID i właśnie jej jest dedykowana marka Jwave Silesia RFID Hub.
Doświadczenie w prowadzeniu projektów AUTO ID oraz długoletnia obecność na rynku, pozwala nam na zaaferowanie dedykowanych rozwiązań dla produkcji, automotive, handlu, magazynowania i logistyki, transportu oraz kultury i ochrony zdrowia.
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od lat współpracuje z biznesem, przemysłem i sektorem edukacji, wspierając rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości, budując potencjał rozwojowy regionu. Od 2014 roku prowadzimy FabLab – laboratorium produkcji wyposażone w nowoczesny sprzęt za zakresu technologii Przemysłu 4.0 takich jak druk 3D, skanowanie 3D, czy robotyzacja – w którym każdy może zrealizować swój innowacyjny projekt lub poszerzyć wiedzę na temat wykorzystania tych technologii w życiu, biznesie czy przemyśle.
Od 2023 roku w ARRSA realizujemy projekt EDIH-SILESIA SMART SYSTEMS. Jest to platforma współpracy instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowych i uczelni skupiająca się na wsparciu MŚP w procesach transformacji cyfrowej. W ARRSA z wykorzystaniem infrastruktury FabLab realizujemy usługi z zakresu szybkiego prototypowania z wykorzystaniem druku 3D, inżynierii odwrotnej i kontroli jakości przy użyciu skanerów 3D oraz automatyzacji produkcji poprzez zastosowanie ramion robotycznych na liniach produkcyjnych.
Budynek CBR Rekord SI sp. z o.o.
Kasprowicza 5
43 - 300 Bielsko-Biała