już 14 września 2023 w Bielsku-Białej
Spotkanie dla branż produkcyjnej
i logistycznej w ramach BBDays4.IT
Jantar Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz firma Siemens pragną serdecznie Państwa zaprosić na II Industry 4.0 Day, który odbędzie się 14 września 2023 roku w ramach wydarzenia BBDays4.IT. II Industry 4.0 Day organizujemy w Bielsku-Białej, w Centrum Konferencyjnym BIT.
Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z informacjami z obszarów wykorzystania technologii RFID, digitalizacji, Przemysłu 4.0, networkingu oraz odwiedzenia laboratorium Jwave Silesia RFID Hub.
Agenda spotkania
9.30 – 10.00 rejestracja uczestników/poranna kawa
10.00 rozpoczęcie spotkania
10.10-10.50 Jak systemy RFID wspomagają digitalizację? - Dariusz Błoński, Siemens
10.50-11.30 Zastosowanie RFID w praktyce. m.in. identyfikacja opakowań zbiorczych
i inwentaryzacja środków trwałych. - Sławomir Krzewiński, Jantar
11.30-11.45 "EDIH-Silesia - droga do cyfrowej przyszłości" - Aleksandra Zajusz-Wayda, Dyrektor Silesia Smart Systems, Koordynator Projektu EDIH-Silesia
Patrycja Węgrzyn, Specjalista ds. projektów międzynarodowych, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
11.45 -12.15 panel Przemysł 4.0 – gdzie tak naprawdę jesteśmy?
12.15 poczęstunek, wizyta w laboratorium Jwave Silesia RFID Hub
*udział jest bezpłatny dla firm produkcyjnych i logistycznych
Ilość miejsc jest ograniczona — decyduje kolejność zgłoszeń.
Posiada tytuł doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Opolskiej. Rozwija kompetencje techniczne związane z szeroko pojętym auto ID z ukierunkowaniem na RFID. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie projektów informatycznych, wdrożeń technologii radiowych oraz zarządzania zespołami projektowymi.
Z firmą Jantar związany od ponad 12 lat. Posiada bardzo dużą wiedzę i praktykę związanąz prowadzeniem projektów. Specjalista w zakresie nowych technologii i niekonwencjonalnych rozwiązań IT. Jako Dyrektor Biura Projektów koordynuje działania działu programistycznego Jsoftware i działu usług Jservices. Potrafi szczegółowo przeanalizować potrzeby Klientów i dobrać technologię, aby stworzyć odpowiednie rozwiązanie.
Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka Politechniki Warszawskiej. Od 17 lat związany z firmą Siemens Sp. z o.o. - w której kreuje strategię rozwoju i wdrażania systemów RFID, systemów wizyjnych oraz rozwiązań RTLS.
Absolwentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. od ponad 6 lat zajmuje się realizacją projektów międzynarodowych w obszarze innowacji, przemysłów kreatywnych, budowania partnerstw i rozwijania sieci kontaktów. Współtworzy przestrzeń FabLab Bielsko-Biała, gdzie organizuje szkolenia, warsztaty i demo days z zakresu technologii Przemysłu 4.0. Członkini Komitetu Organizacyjnego festiwalu BBDays4.IT
Dyrektor Digital Innovation Hub Silesia Smart Systems w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Ponad 10 lat doświadczenia w realizacji i koordynacji projektów dofinansowanych z funduszy krajowych i unijnych, zarządzanie Śląskim Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0, tworzenie struktur ośrodka innowacji cyfrowych Silesia Smart Systems, uczestnictwo w projektach dotyczących Przemysłu 4.0 na poziomie krajowym, współpraca z przemysłem w ramach działań krajowego klastra kluczowego Silesia Automotive & Advanced Manufacturing.
Wywodzimy się z Jantar Sp. z o.o. firmy, która od ponad 30 lat zajmuje się wdrażaniem technologii automatycznej identyfikacji. Dziś realizujemy projekty oparte o zaawansowany sprzęt i technologie identyfikacyjne. Specjalne znaczenie ma dla nas technologia RFID i właśnie jej jest dedykowana marka Jwave Silesia RFID Hub.
Doświadczenie w prowadzeniu projektów AUTO ID oraz długoletnia obecność na rynku, pozwala nam na zaaferowanie dedykowanych rozwiązań dla produkcji, automotive, handlu, magazynowania i logistyki, transportu oraz kultury i ochrony zdrowia.
FabLab Bielsko-Biała to pierwsze w regionie laboratorium druku 3D i szybkiego prototypowania stworzone przez ARR S.A. w 2014 r. Bazując na współpracy z sektorem edukacji, oraz biznesu zdecydowaliśmy o wyposażeniu w najnowocześniejszy możliwy sprzęt – drukarki FDM serii MakerBot oraz drukarkę SLA From 2, skaner 3D i laser tnąco-grawerujący CO2. Sprzęt ten pozwoli na realizację różnych możliwych projektów w zakresie od pomysłu, poprzez modelowanie cyfrowe, produkcję prototypu, produkcję w małych seriach czy też tzw. inżynierię odwrotną (rekonstrukcję).
FabLab-y to "laboratoria produkcyjne" - niewielkie i innowacyjne przestrzenie robocze, które pozwalają na udostępnienie szerokiej publiczności narzędzi oraz know-how w zakresie produkcji cyfrowej. Dzięki FabLabom szybkie prototypowanie oraz możliwości produkcyjne stają się dostępne praktycznie dla każdego.
Dla gości Jwave Silesia RFID Hub w dniu wydarzenia będzie dostępny parking główny.