jagri-jantar

 

 

 

 

Nowoczesne rozwiązania IT dla rolnictwa

 

 

 

JAGRICULTURE
Nowoczesne rozwiązania IT dla rolnictwa

Oferujemy systemy informatyczne i urządzenia, które pozwalają na efektywną pracę w obszarach hodowli zwierząt. Dostarczamy rozwiązania, które opracowywane są z uwzględnieniem potrzeb gospodarstwa i możliwości finansowych, a tym samym koncentrujemy się na wysokiej jakości i funkcjonalności maszyn. Naszym strategicznym partnerem w projekcie jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 

Jagriculture działa w ramach Jantar w Sp. z o.o., która jako integrator IT od ponad 30 lat dostarcza systemy informatyczne dla biznesu. Wdrażamy rozwiązania dla handlu, przemysłu, logistyki oraz sektora publicznego. Oferujemy wieloletnie doświadczenie, wypracowany i unikalny know-how, sprawdzone rozwiązania oraz światowej klasy sprzęt i oprogramowanie.

CalmScale - Inteligentna waga
Bezstresowy system monitoringu zmiany masy ciała bydła

CalmScale-min

CalmScale, to rozwiązanie do bieżącego zbierania danych o aktualnej masie ciała bydła. Dzięki zastosowaniu CalmScale można automatycznie rejestrować aktualną masę osobników z hodowli podczas korzystania z poidła, bez generowania stresogennych bodźców dla zwierząt oraz bez dodatkowego zaangażowania hodowcy.

System składa się z kilku elementów:

  • autorskiej (opatentowanej) konstrukcji urządzenia pozwalającego na pomiar masy,

  • znaczników identyfikujących poszczególnego osobnika w technologii RFID

  • systemu zbierającego oraz przetwarzającego dane.  

Inteligentne karmidło
z wykorzystaniem technologii RFID

Inteligentne karmidło pozwala na precyzyjne określenie ilości paszy pobieranych przez poszczególne osobniki. Identyfikacja poszczególnych osobników odbywa się poprzez czytnik antenowy RFID i TAG umieszczony na obroży zwierzęcia.

Dzięki właściwemu dobraniu parametrów urządzenia ustawieniu kierunku działania anten, ich polaryzacji oraz emitowanej mocy zapewniamy identyfikację pojedynczych osobników, która możliwa jest dzięki precyzyjnemu montażowi i utrzymaniu miejsca mocowania znacznika.

System łączy w sobie drugą technologię, jaką są tensometry wagowe precyzyjnie zbierające informację o zmieniającej się masie. Dodatkowo system został wzbogacony o czujniki identyfikujące sierść zwierząt. 

karmidłoszhjm

Zobacz nasze rozwiązania w Jagriculture showroom w Bielsku-Białej

W ramach działań marki Jagriculture możemy zaprosić Państwa do specjalnych przestrzeni, gdzie można się zapoznać z proponowanymi przez nas rozwiązaniami IT dla rolnictwa. Nasi specjaliści z biura konstrukcyjnego oraz zespół programistyczny są w stanie stworzyć systemy, które odpowiadają na potrzeby codziennej pracy hodowców. Zapraszamy na smaczną kawę i spotkanie z nami w Bielsku-Białej.

Jagriculture-okladka
CalmScale-min
Jagriculture4

Pełne portfolio naszych rozwiązań RFID znajdziesz w
Jwave Silesia RFID Hub

fotka

Laboratorium Jwave jest miejscem, w którym technologia ma być dostępna dla każdego.  Specjalne strefy dla handlu, logistyki i magazynowania, produkcji czy rolnictwa dają możliwość zaprezentowania rozwiązań w zbliżonym do naturalnego środowisku. Laboratorium Jwave zlokalizowane jest w Bielsku-Białej, w Beskidzkim Inkubatorze Technologicznym.

INTERESUJĄ CIĘ ROZWIĄZANIA DLA ROLNICTWA?
SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI

logo-biale-ramka-bez-tla-1

www.jantar.pl

+48 33 82 85 700